3 promile, dwóch pasażerów i ucieczka przed policją. Taką fantazją wykazał się 35-latek

35–letni kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policyjnym patrolem leśnymi drogami. Nie miał uprawnień i był pijany, badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorkowy wieczór (9 czerwca) w jednej z miejscowości na terenie powiatu ostrołęckiego policjanci z Łysych usiłowali skontrolować jadącego mercedesem, który prowadził pojazd z nonszalancją wskazująca na spożycie. Policjanci podjęli próbę zatrzymania pojazdu przy użyciu sygnałów dźwiękowych i błyskowych. Jednak kierujący nie miał zamiaru zatrzymać się. Przyspieszył i rozpoczął ucieczkę leśnymi drogami. Ostatecznie został zatrzymany. Badanie alkomatem 35–letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna w pojeździe przewoził dwóch pasażerów, którzy również byli pijani.

Pojazd, którym poruszali się mężczyźni został odholowany na parking strzeżony, a kierującego policjanci osadzili w policyjnej izbie zatrzymań . Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania do kontroli drogowej.

Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP Ostrołęka