25 marca – Dzień Świętości Życia. Ponad tysiąc duchowych adopcji w klasztorze

25 marca przypada w Kościele Katolickim Święto Zwiastowania Pańskiego. Od lat ludzie wierzący obchodzą związany z tym świętem Dzień Świętości Życia.

Jest to czas wdzięczności Bogu za dar własnego życia, wdzięczności rodzicom oraz modlitewnej pamięci o dzieciach nienarodzonych. W każdym kościele odprawiane są uroczyste msze święte z dziękczynieniem za dar życia i specjalnym błogosławieństwem dla kobiet oczekujących na narodziny dziecka. W wielu miastach odbywają się marsze Świętości Życia.

W Dniu Świętości Życia wiele osób składa przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. To zobowiązanie do modlitwy w intencji istnienia zagrożonego aborcją. Do włączenia się w tę modlitewną inicjatywę zachęcają polscy biskupi.  Podjęcie Duchowej Adopcji polega na tym, iż zobowiązujemy się do codziennej modlitwy różańcowej (jedna „dziesiątka”), ofiarowania Bogu jakichś własnych trudów czy wyrzeczeń oraz krótkiej modlitwy specjalnej (tekst dostępny jest na ulotkach w kościołach) w intencji dziecka zagrożonego śmiercią w wyniku aborcji. Modlitwą otaczamy przez dziewięć miesięcy także mamę i ojca dziecka nienarodzonego.

W kościołach przypomina się też słowa Papieża Jana Pawła II o najwyższej wartości ludzkiego życia „od poczęcia aż do naturalnej śmierci”.

W Ostrołęce Dzień Świętości Życia obchodzą wszystkie parafie. W samym klasztorze do Księgi Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zapisało się już znacznie ponad tysiąc osób.

Ciekawą inicjatywą jest także tzw. okno życia. Jest to szczególne, odpowiednio zabezpieczone miejsce, gdzie osoby w najtrudniejszych sytuacjach życiowych mogą złożyć maleńkie dziecko. Zostanie ono po kilku minutach (uruchamia się specjalny sygnał dla opiekunów) otoczone troskliwą opieką i przygotowane do adopcji dla rodziny oczekującej.

W diecezji łomżyńskiej są dwa takie okna, w tym jedno w Ostrołęce, przy domu Sióstr Zakonnych obok kościoła farnego. Okno życia to wołanie do kobiet w najtrudniejszych sytuacjach życiowych, by zamiast dramatu aborcji oddały swoje dziecko w kochające ręce bezdzietnych rodziców adopcyjnych.  

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Rodzic

Trzeba bronić życia. Człowiek od poczęcia jest człowiekiem. To prawda biologii i genetyki a nie religii. Nie zapominajmy!