22 tony żywności trafiło do najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Baranowo

Żołnierze 52 batalionu przez cały czas wspierają społeczność lokalną Wyszkowa, Ostrołęki, Ostrowi, Pułtuska i Makowa Mazowieckiego w walce z covid. Ostatnie dostarczyli 22 tony żywności najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy Baranowo.

Od 4 do 6 maja żołnierze 52 batalionu lekkiej piechoty w Komorowie wraz z podchorążymi Wojskowej Akademii Technicznej, dostarczali paczki żywnościowe do rodzin zamieszkujących gminę Baranowo. Do osób w najtrudniejszej sytuacji z kilkunastu miejscowości gminy, łącznie trafiły 22 tony żywności.

6 maja do działań związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa zostało zaangażowanych blisko 80 żołnierzy z batalionu z Komorowa, a w całej Polsce jest to aż ponad 5 tysięcy terytorialsów. Liczba ta stale się zmienia w zależności od rodzaju i specyfiki zadań do jakich żołnierze są angażowani.

Do tej pory głównym zadaniem żołnierzy 52 blp w walce z COVID-19, był transport oraz dystrybucja żywności na wnioski samorządów, instytucji pomocowych oraz organizacji non – profit na terenie powiatu ostrołęckiego, makowskiego, ostrowskiego, wyszkowskiego i pułtuskiego, wsparcie Agencji Rezerw Materiałowych w rozładunkach i dystrybucji środków ochronnych do instytucji i placówek szpitalnych w całej Polsce, oraz wsparcie służb medycznych i personelu Szpitala w Wyszkowie i Makowie Mazowieckim, Szpitala Gajda-Med w Pułtusku oraz Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku. Od niedawna terytorialsi wspierają także personel Pogotowia Opiekuńczo0Wychowawczego „Dom dla Dzieci” w Wyszkowie.

Obecnie żołnierze 5MBOT pozostają w gotowości do podjęcia kolejnych działań związanych ze wsparciem społeczności lokalnej w czasie pandemii.