20-latek grasował na terenie ogródków działkowych. Jest już w policyjnych rękach

Podejrzany o kradzież kilku tysięcy złotych z terenu ogródków działkowych został zatrzymany. Młody ostrołęczanin w chwili zatrzymania miał przy sobie kradziony telefon i poruszał się na kradzionym rowerze. Oprócz odzyskanego roweru i telefonu policjanci odzyskali także sporą część skradzionej gotówki. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie i 19 sierpnia usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do jego popełnienia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce otrzymali sygnały, że na terenie ogródków działkowych grasuje złodziej. W minioną niedzielę dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony także o kradzieży z terenu ogródków działkowych pieniędzy w kwocie blisko 3 tysięcy złotych. Złodziej ukradł portfel z pieniędzmi wykorzystując nieuwagę właścicieli, którzy w tym czasie pracowali na działce.

Mundurowi szybko ustalili tożsamość mężczyzny, okazał nim się 2- letni mieszkaniec Ostrołęki, który jest dobrze znany ostrołęckim policjantom z poprzednich kradzieży, m.in. rowerów. Z ustaleń poczynionych przez policjantów wynikało, że mężczyzna często zmienia miejsce swojego przebywania.

Zatrzymanie mężczyzny miało miejsce z miniony poniedziałek, kiedy to w trakcie policyjnych działań zauważono mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy, który poruszał się na rowerze. Mężczyzna na widok policjantów rzucił się do ucieczki, policjanci zatrzymali go po pościgu.

W trakcie czynności policjanci ujawnili kwotę 1600 złotych, która jak się okazało pochodziła z kradzieży na terenie ogródków działkowych. Po sprawdzeniu telefonu i roweru, który 20-latek posiadał okazało się, że te przedmioty również pochodzą z kradzieży.

W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 19 sierpnia przedstawiony został mu zarzut kradzieży do którego się przyznał.

KMP Ostrołęka