2 promile, za kierownicą, na zakazie…ten 54-latek ma się z czego tłumaczyć

21 kwietnia dzielnicowi gminy Lelis: sierż. szt. Tomasz Białczak i gm. Rzekuń asp. szt. Sławomir Bączkowski, byli na służbie. Podczas patrolu w Łęgu Przedmiejskim zauważyli volkswagena, który nie potrafił utrzymać się na swoim pasie ruchu.

Policjanci postanowiono zatrzymać pojazd do kontroli. Kierujący volkswagenem miał jednak inne plany i na widok radiowozu szybko skręcił na posesję i próbował uciec.

Policjanci zareagowali błyskawicznie i już po chwili mężczyzna był zatrzymany. Okazał się nim 54-letni mieszkaniec tej gminy, wyraźnie czuć było od niego alkohol.

Badanie trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny ponad 2 promile alkoholu. Jednak to nie wszystko. Sprawdzenie go w policyjnych systemach informatycznych pozwoliło na ustalenie, że do 2022 roku posiada on orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na wszystkie kategorie pojazdów. Zakaz został orzeczony właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu.

W najbliższym czasie 54-latek będzie odpowiadał przed sądem za popełnienie dwóch przestępstw tj. złamania sądowego zakazu sądowego oraz kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości.