19-latek w szaleńczym amoku. Groził śmiercią i demolował

19-latek wrócił z imprezy i zaczął grozić swojej rodzinie śmiercią. Tak było 5 września w jednym z domów w Ostrołęce. I nie był to pierwszy taki „wyczyn” tego młodzieńca.

W sobotnie popołudnie dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o interwencji związanej z przemocą domową. Według osoby zgłaszającej pijany i agresywny syn groził swoim rodzicom oraz rodzeństwu pozbawieniem życia. Ponadto agresor w szaleńczym amoku niszczył wyposażenie domu.

W trosce o swoje bezpieczeństwo rodzina uciekła do innego domu znajdującego się na tej samej posesji, aby tam w możliwe najbardziej bezpieczny sposób poczekać do przyjazdu policji. Jednak i tam młody mężczyzna dobijał się wybijając, m.in. szybę i raniąc siebie w rękę.

Po kilku minutach policjanci byli już na miejscu, gdzie zastali przestraszonych domowników oraz pijanego i agresywnego 19-latka. Mężczyznę obezwładniono i po założeniu kajdanek przetransportowano do ostrołęckiej komendy. Agresor był pijany, alkomat wykazał w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie i 7 września usłyszy zarzut dotyczący znęcania się. Przestępstwo te jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Jak wstępnie ustalono mężczyzna ten już od około 3 lat znęcał się nad rodziną.

Oficer prasowy KMP Ostrołęka podkom. Tomasz Żerański przypomina: – Policjanci zawsze stoją po stronie ofiar przemocy domowej i za każdym razem udzielą im pomocy, m.in. szybko izolując sprawców tego rodzaju przestępstw. Pamiętajmy, że jednym telefonem możemy przerwać dramat, który tkwi w danej rodzinie od wielu lat. Każdy z nas ma prawo czuć się bezpiecznie, szczególnie w swoim miejscu zamieszkania.