13-letnia Oliwia z UKS Atleta Ostrołęka ze świetnym debiutem. A jak poszło Dawidowi?

W niedzielę 2 sierpnia w Siedlcach rywalizowano o tytuł mistrza województwa mazowieckiego klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych. Ciężary podnosili dziewczęta i chłopcy z roczników 2003-2007.

Ostrołękę reprezentowała 13-letnia Oliwia Janczewska w kategorii wagowej 49 kg i 16-letni Dawid Osowiecki w kategorii +102 kg.

Dla najmłodszej zawodniczki prowadzonej przez swojego tatę, a zarazem prezesa klubu UKS Atleta Ostrołęka Karola Janczewskiego, był to pierwszy start na pomoście ciężarowym.

Oliwia zaliczyła 5 na 6 możliwych podejść. Wyrwała 26 kg, podrzuciła 27 kg, a w dwuboju uzyskała 53 kg. W trzecim podejściu podrzutu atakowała 29 kg z taką mocą, że nie zdążyła zablokować sztangi i próba została nie uznana. Pierwszy krok na arenie ciężarowej zaliczyła od zdobycia złotego medalu w swojej kategorii wagowej i wiekowej.

Dawid zaliczył wszystkie 6 podejść. W pierwszym boju (rwanie) dwuboju olimpijskiego wyrwał 60 kg i tym samym poprawił rekord życiowy o 9 kg. W trzeciej próbie podrzutu wyniósł nad głowę sztangę o wadze 70 kg, co też stało się jego życiówką wyższą o 10 kg. Tym razem w dwuboju zgromadził 130 kg, a wynik uzyskany 14 lipca poprawił aż o 22 kilogramy.

Ten wynik pozwolił Dawidowi stanąć na najwyższym stopniu podium dla najlepszych ciężarowców z klubów LZS. UKS Atleta z dwójką zawodników uplasował się na 3. miejscu wśród mazowieckich klubów LZS.

Teraz zawodnicy UKS Atleta Ostrołęka przygotowują się do Mistrzostw Polski KZ LZS, które odbędą się za dwa tygodnie w Zamościu.