100 tys. zł dla szpitala w Ostrołęce. Na walkę z koronawirusem

Firma H+H Polska wsparła w walce z koronawirusem cztery szpitale, w tym ten znajdujący się w Ostrołęce. Placówka w naszym mieście otrzymała 100 tys. zł – środki te przeznaczone będą na zakup sprzętu.

Po 100 000 zł otrzymały Centrum Medyczne w Łańcucie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach, Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie oraz Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce. Pieniądze pójdą na sprzęt medyczny, w tym respiratory i stroje ochronne. Przyda się on w walce z epidemią koronawirusa.

Dotacje te placówkom przyznała firma H+H Polska. To popularny producent materiałów ściennych z betonu komórkowego i silikatów

– Zdajemy sobie sprawę, że nie funkcjonujemy w społecznej próżni. Liczy się dla nas nie tylko sam produkt, ale również to, co dzieje się wokół, jaki wpływ wywieramy na nasze otoczenie – powiedział Piotr Dauksza, Prezes H+H Polska. – W codziennych działaniach staramy się wspierać lokalną społeczność, dlatego też w czasie, kiedy cały kraj skupiony jest na minimalizowaniu skutków pandemii, nie możemy się temu biernie przyglądać. To moment, w którym powinniśmy dać wszystkie ręce na pokład i w myśl zasady partnerskiej współpracy wspomóc tych, którzy każdego dnia stają na pierwszej linii. Zdajemy sobie sprawę z powagi problemu, a długofalowe skutki będą widoczne dopiero za jakiś czas. Jednak teraz potrzebne jest wsparcie placówek medycznych, aby mogły chronić personel, a przede wszystkim skutecznie leczyć chorych.

Za pomoc podziękował dyrektor ostrołęckiego szpitala Paweł Natkowski:

Chciałbym serdecznie podziękować firmie H+H Polska za wsparcie finansowe, jakie otrzymaliśmy. Umożliwi nam to dalsze sprawne i bezpieczne funkcjonowanie naszego szpitala. Dzięki temu doposażymy oddziały i podejmiemy skuteczniejszą walkę. W okresie, kiedy wiele firm boryka się ze spadkiem obrotów, taka inicjatywa i zauważenie naszych potrzeb zasługuje na szczególne uznanie.